Komentarze do notki 6 filmów fantasy, które polecam!

6 filmów fantasy, które polecam! 
21. kwietnia 2017 09:30:00
linkologia.pl spis.pl

Hej!

Trochę mnie tu nie było...ile to już minęło? Nie ważne! Sprawy rodzinno-remontowe sprawiły, że po pracy nie miałem już czasu na bloga. Teraz przyszła w końcu wiosna, a i czasu zrobiło się trochę więcej ;-) Także wracam! Mam nadzieję, że tym razem na dłużej!

Dziś przygotowałem dla Was krótką notkę o filmach fantasy - bardzo lubię ten gatunek. Poznajcie moje typy (od razu zaznaczam, że to same hity ;)

 

  1. Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia, 2001 rok, Peter Jackson

Hit, który podbił serca widzów na całym świecie. I łatwo to zrozumieć. Fantastyczna historia, opowiadająca o życiu hobbita, który stanął przed wielkim wyzwaniem. Frodo, czyli hobbit z Shire w towarzystwie swoich przyjaciół, udaje się w pełną niebezpieczeństw podróż, podczas której muszą zniszczyć wszechmocny pierścień.

Oczywiście polecam też część 2 i 3!

źródło: www.filmweb.pl

2. Hobbit - Niezwykła Podróż, 2012, Peter Jackson

Oczywiście, ta trylogia również musiała się znaleźć w moim zestawieniu! Teraz mamy możliwość poznać losy wujka Frodo, czyli hobbita Bilbo Bagginsa. Podejmuje się on wyzwania i wybiera w podróż, pełną niespodziewanych wydarzeń. Asystują mu krasnoludy i czarodziej Gandalf.


3. Alicja w Krainie Czarów, 2010, Tim Burton

Fantastyczny wizualnie film, nakręcony przez Tima Burtona. Ten film, jest bardzo w jego stylu. W pierwszoplanowej roli doskonały Jonny Depp jako intrygujący kapelusznik i Mia Wasikowska jako tytułowa Alicja. Tę historię zna każdy od od dawna, jednak w wydaniu Burtona jest ona jeszcze bardziej zwariowana niż wcześniej. Jeżeli nie widzieliście - obowiązkowo obejrzyjcie, gwarantuję fantastycznązabawę!

 

źródło: www.filmweb.pl

4. Harry Potter i Kamień Filozoficzny, 2001, Chris Columbus,

Czyli film, który na podstawie bestselleru. Ta historia zawładnęła ludźmi na całym świecie. Wszystkie części tej opowieści odniosła wielki sukces. historia młodego czarodz

ieja, musiały pojawić się w moim rankingu.

 

5. Piraci z Karaibów - Klątwa Czarnej Perły, 2003, Gore Verbinski,

W pierwszoplanowych rolach występują Jonnego Deppa i czarującą Keire Knightley. Ten przygodowy film, opowiada historię Willa Turnera, który jednoczy siły z kapitanem Jackiem Sparrowem, by odzyskać swoją kobietę Elizabeth. Seans stanowi wspaniałą rozrywkę, głównie dzięki fantastycznej grze aktorskiej Deppa, który stworzył jedyną w swoim rodzaju postać - pirata, kapitana Jacka Sparrowa.

 

6. Królewna Śnieżka i Łowca, 2012, Rupert Sanders,

Od razu zaznaczę, że ten film lubię mniej od pozostałych, które znajdują się na mojej liście. Jednakżezdecydowałem, że zasłużył na to, by się tu znaleźć. Nieco mroczna historia o losach znanej nam wszystkim Śnieżki. Zła królowa wydaje polecenie Łowcy zabicie Śnieżki. Fajny film doskonały na wieczorny relaks.


 

Co uważacie o mojej liście? Jakie filmy byście umieścili ? Jestem ciekaw Waszych typów.

Pozdrawiam!

kinomaniac : :

Brak komentarzy