Komentarze do notki Innowacje, które pozwolą Ci zaoszczędzić sporo miejsca!

linkologia.pl spis.pl

Hej!

Za niedługo skończy się wrzesień! Ależ ten czas szybko leci! Szczerze mówiąc, to ja już tęsknie trochę za latem ;) Dziś przygotowałem dla was nową notkę o innowacjach, które sprawią, że zaoszczędzicie mnóstwo przestrzeni! To wyjątkowo istotne gdy, nasze mieszkanie nie jest zbyt duże. Na szczęście współcześnie na rynku można dostać wiele sprzętów dopasowanych do kawalerek i niedużych mieszkań. Poznajcie 3 produkty, które sprawią, że zyskacie trochę miejsca w waszych mieszkaniach!

 

Suszarka -   mamy ją wszyscy. Dla wielu osób, może nie stanowić źródła problemów. Jeżeli jednak, nie macie oddzielnego pomieszczenia - pralni bądź suszarni i rozłożona suszarka może stać tylko  w salonie, to wydaje mi się, że może Was to rozwiązanie trochę wkurzać ;) ( Ja to jeszcze jakoś znoszę, ale moja małżonka strasznie się denerwuje)! Wiadomo – pranie robi się często, więc bywa tak, że rozłożona suszarka stoi w salonie nawet dwa dni…. Utrudnia nam przemieszczanie się, no i prezentuje się mało estetycznie. Dlatego, zamiast standardowej suszarki, która mieści niedużo ubrań i zajmuje sporo miejsca, warto kupić suszarkę pionową. Zajmuje ona zdecydowanie mniej miejsca, niż ta standardowa, a za to mieści znacznie więcej ciuchów!! Niektóre modele, są wyposażone w specjalny ociekacz, który chroni parkiet przed wodą. Bardzo praktyczne rozwiązanie! Można też zamówić mniejsze suszarki, przeznaczone do powieszenia na kaloryferze lub balkonie. Przydadzą się w razie mniejszego prania lub jako dodatkowe wsparcie dla masy ubrań, które trzeba gdzieś wysuszyć ;)

 

źródło: www.domid.pl

 

Regały – wiem, trudno powiedzieć, że jest to innowacyjne rozwiązanie ;) ale na pewno regały są niezwykle praktyczne a jednak raczej rzadko wykorzystywane w naszych domach, oczywiście nie mam na myśli regałów na fotografie i książki, chodzi mi raczej o uporządkowanie przestrzeni gospodarczej – spiżarek czy piwnic! W małych czterech kątach, rzadko mamy pomieszczenie w rodzaju niewielkiej spiżarki lub małego pomieszczenia gospodarczego ( u mnie akurat jest nieduże pomieszczenie gospodarcze). Ale piwnice ma prawie każdy! Zamiast trzymać w niej ogromne ilości kartonów i bibelotów lepiej dokładnie ją uprzątnąć i postawić w niej proste i solidne regały! Piwnica stanie się wówczas wygodna w użytkowaniu i łatwiej będzie sięgnąć po rzecz, której akurat potrzebujemy. Oczywiście, tak samo należy zagospodarować pralnie, spiżarki i tym podobne ;)

  Telewizor – czyli jak zyskać troszkę przestrzeni w niedużym salonie? Zamiast stawiać odbiornik na dużych rozmiarów szafce RTV, lepiej umieścić go na ścianie ;) To proste rozwiązanie jest wyjątkowo praktyczne i do tego wygląda bardzo estetycznie! Kable można ukryć w specjalistycznej maskownicy. To naprawdę świetne rozwiązanie! Pokój dzienny wydaje się być większy i przestronniejszy!

 

 

Macie jakieś swoje patenty na to, jak zaoszczędzić trochę przestrzeni? Bardzo chętnie je poznam!

Trzymajcie się!

kinomaniac : :

Brak komentarzy