Komentarze do notki Poznajcie najdziwniejsze mieszkania na świecie!

Poznajcie najdziwniejsze mieszkania na świecie! 
17. września 2016 13:43:00
linkologia.pl spis.pl

Hej! Dziś w ramach relaksu chciałem Wam przedstawić najdziwniejsze domy na świecie! :) Niektóre z nich, są naprawdę zadziwiające! 

 

Przeźroczysty dom w Tokio

To naprawdę dziwny dom… Oglądając go w głowie kołacze mi się jedna myśl: kto mógłby chcieć mieszkać w tym miejscu?! OK dostaje się do niego ogromna ilość naturalnego światła. To na pewno spora zaleta. Ale z drugiej strony możecie zapomnieć o jakiejkolwiek prywatność! Ja bym tak nie mógł, a Wy?

Znalezione obrazy dla zapytania przeźroczysty dom w tokio

źródło: www.milanos.pl

Dom w kształcie toalety

To chyba najbardziej dziwny pomysł, jaki wdziałem. Ten budynek znajduje się w Suwon – koreańskim mieście. Jego twórca chciał w ten sposób uczcić pamięć babci, ponieważ twierdzi że, urodził się w jej toalecie. Przyznacie, że to niestandardowa logika? Budynek ma aż 419 m2. Znajdziemy w nim: dwie sypialnie, pokoje gościnne i trzy toalety. Dziś budynek ten nie jest już zamieszkiwany. Mieści się w nim muzeum.

Heliodome

Heliodome znajduje się we Francji, w miejscowości Cosswiller. To perfekcyjny budynek dla miłośników opowieści o UFO. Dom ma kształt spodka i często nazywa się go domem wschodzącego słońca. Dlaczego? Ponieważ w rzeczywistości, jest to trójwymiarowy zegar słoneczny :) Fajnie, prawda?

House on a rock

Ten budynek naprawdę robi wrażenie! Chciałbym wejść do niego na chwilkę, ale na pewno nie spędziłbym tam nawet jednej nocy! Ten uroczy domek znajduje się na skale pośrodku rzeki, która płynie przez Bajina Basta – znajdujące się w Serbii. Osobami, które odpowiadają za stworzenie tego niebanalnego miejsca są zwyczajni turyści, którzy poszukiwali idealnego miejsca na wypoczynek.

Znalezione obrazy dla zapytania house on a rock

źródło: www.chinadaily.com.cn

 

Odwrócony dom 

Ten znany budynek, znajduje się w Clifton Hill, niedaleko wodospadu Niagara. Każdego dnia odwiedzają go dziesiątki turystów. Sam chętnie zobaczyłbym to miejsce, ale prawdopodobnie wolałbym obejrzeć wodospad Niagara niż odwrócony domek ;) Wy pewnie też!

 

Chodzący dom

Można go zobaczyć w Kopenhadze. Ale kto wie, jak długo tam jeszcze będzie – jakby na to nie patrzeć ma nogi i może zwiać gdy zmęczą go liczni turyści ;) Dom chodzi na sześciu nogach. Suma powstania pojedynczego takiego domu to ok. 40 tys. Euro. Architekci już planują budowę całej wioski, składającej się z chodzącym domów.

 

Leśna spirala

Waldspirale. Ten niesamowity budynek znajduje się w niemieckim mieście Darmstadt. Za jego powstaniem stoi znany architekt Friedensreich Hundertwasser, którego dzieła znane są z nieregularnych, kolorowych form. Leśna spirala mieści ponad 100 mieszkań!

UFO

Drugi budynek w tym zestawieniu, wymarzony dla entuzjastów historii o przybyszach z odległych galaktyk! Domy UFO znajdują się w miejscowości Sanjhih w Wietnamie. Powstały w latach 80 ubiegłego wieku. Kiedyś, uznawane były za ekskluzywne rezydencje, z pięknym widokiem na morze. Aktualnie niestety niszczeją…

 

Ripley’s Building.

Ten intrygujący dom mieści się w Kanadzie w  prowincji Ontario. Ten niebanalny budynek, to muzeum Ripley’a w kształcie przewróconego Empire State Building, chwilę po przejściu znanego King Konga.

 

Bubble House

Mieści się w Tourettes-sur-Loup we Francji. Powstał w latach 70. XX wieku. Projektwymyślił węgierski architekt Antii Lovag dla cenionego na całym świecie projektanta mody Pierre Cardina. Z okien tego pięknego domu roztacza się widok na Morze Śródziemne.

I w ten sposób dobiegłem do końca listy! Jak wam się podobało?

Do usłyszenia!

kinomaniac : :

Brak komentarzy