Komentarze do notki Urządź dla malucha pokój, który uczy!!!

Urządź dla malucha pokój, który uczy!!! 
21. września 2016 14:27:00
linkologia.pl spis.pl

Hej!

Ależ ten czas szybko przemija, czyż nie? Niewątpliwie najlepiej widzą to rodzicie! Gdy patrzę na swoje pociechy trudno mi uwierzyć, że są już takie duże! Wiadomo – każdy rodzic chce, by jego brzdąc rozwijał się jak najlepiej. I ten wpis będzie poświęcony tej kwestii – jak stworzyć dziecku miejsce, które pobudza jego myślenie i ciekawość świata? 

To wcale nie wymaga dużych nakładów finansowych! 

Od wielu lat wiadomo, że maluchy uczą się poprzez śledzenie czujnym wzrokiem wszystkiego co się wokół nich dzieje. Malcy naśladują zachowanie starszych, to właśnie w tym momencie jesteśmy najbardziej otwarci na nową wiedzę. 

Jak przygotować odpowiednią poznawaniu świata przestrzeń?

Postaw na kolory. Niech pokój dziecka będzie kolorowy i radosny. Paleta barw powinna być jednak stonowana. Kolory przykuwają uwagę dzieci, ale te zbyt intensywne, mogą rozpraszać i za bardzo pobudzać. Najlepsze będą przyjemne dla oka pastele na przykład miętowy, błękitny i różowy. Pokój nie powinien być pusty i nudny. Niech będzie pełen różnych kształtów i materiałów. Te czynniki pobudzają małych ludzi do poznawania otaczającego świata.

Dla małych dzieci są w sklepach specjalne maty edukacyjne, które pobudzają najmłodszych pod różnym kątem. Maty wydają dźwięki, świecą się, są stworzone z różnych materiałów. Możesz też kupić specjalne książeczki i pluszaki, które śpiewając dzieciom piosenki, przygotowują je do rozpoczęcia mówienia.

Jeżeli twoje dziecko jest trochę starsze, regały w jego pokoju zapełnij edukacyjnymi zabawkami, które doskonale wpłyną na jego rozwój. Postaw na kolorowe książeczki i przyjazne dzieciom drewniane klocki. Na ścianach pokoju umieść edukacyjne mapy. Z pewnością zaintrygują one malucha. Możesz także wykorzystać fototapetę lub flagi państw. Na ściany możesz także przykleić duże i barwne cyfry. To dobry wstęp do nauki liczenia! 

Macie już pomysły jak urządzić edukacyjny pomysł? Na pewno! Jeżeli przychodzą Wam do głowy inne dobre pomysły, na to co umieścić w takim pomieszczeniu koniecznie dajcie znać w komentarzach! ;)

Pozdrawiam!

kinomaniac : :

Brak komentarzy